אבחון וטיפול ביבלות בכף הרגל

הרבה אנשים סובלים  מבעיות בכפות הרגליים  אחת הבעיות הנפוצות היא יבלת, הגורמת לאי נוחות עד כאב בזמן ההליכה .עלינו הפדיקורסטיות להכיר ולדעת לאבחן את סוג היבלת ולהעניק למטופל את הטיפול הנכון.

יבלות כפות הרגליים נקראות יבלות פלנטריות והן מתחלקות ליבלות ויראליות –הנוצרות מוירוס הפפילומה, ויבלות אחרות הנוצרות מלחץ או משפשוף של הנעל בכף הרגל. יבלות אלה נקראות יבלת שורש, יבלת מסמר, ויבלת לחץ.

יבלת לחץ

מופיע כתוצאה מלחץ מקומי באותו אזור בכף הרגל .נגרם עקב עודף משקל ,נעליים לוחצות ,עמידה ממושכת.

צורת היבלת – שטוחה ועמוקה  עקב לחץ באזור המופעל כל הזמן. באותה נקודה. היבלת מאוד רגישה וכואבת ,לעיתים כחלק מתהליך התהוות היבלת  מופיע שלפוחית כמו כיס שמתחתיו יש נוזל בין תאי או דם או מוגלה. היבלת היא גידול עור קרני ועבה שהגוף מגדל כדי להגן על עצמו מפני לחץ בזמן ההליכה העמידה או שפשוף.

היבלת מופיע בדרך כלל בכרית כף הרגל ששם יש לחץ נקודתי יותר מאשר על כל כף הרגל .וכן בין האצבעות ועל גב האצבעות.שינויים במבנה כף הרגל עקב מחלת הסוכרת  מאופיינת בשינויים של עצמות באצבעות הנקראות אצבעות פטיש .אצבעות אלה כפופות ולוחצות מאוד .באצבעות אלה יהיו יבלות מסמר. על אותם אצבעות בגב הרגל ועל כריות האצבעות  שעולות אחת על השנייה יהיו יבלות שורש ויבלות לחץ.

יבלות מופיעות אצל נשים -הנועלות נעליים צרות בעלות עקב גבוהה .

אנשים העוסקים בספורט- ריצה, הליכה, מעודד היוצרות יבלות בכפות הרגליים.

עובדים-העומדים עמידה ממושכת.

במקרים האלה מומלץ מאוד להקפיד על משטח  דריכה בתוך הנעל  שניתן יהיה לחלק את עומס הדריכה שווה בכל כף הרגל ולא נקודתי.

יבלות  יכולות לחזור שוב אם לא נשנה את תנאי הלחץ והשפשוף במקום. אפשר להיעזר במדרסים .חשוב להקפיד להזרם את הדם באזור לפחות פעם ביום.להקפיד לינעול נעליים רחבות ולא צרות.להקפיד לנעול נעליים עם סוליות עבות ולא דקות.ניתן לרכוש ריפוד ליבלות .

הטיפול: ברפואה הקוונציונלית מטפלים ביבלות  עם משחות המכילים חומצה סליצלית.  ומשחות בשם ורומיל או ורוציל.את המשחות יש למרוח ערב ערב  במשך 7- 10 ימיים .המשחות מיבשות וממיסות את היבלית.

חנקן נוזלי – את החנקן מתיזים או מורחים על היבלת.החנקן מקפיא את היבלת עד לשורש ומשמיד את הוירוס.הטיפול  מאוד כואב , מיד לאחר הטיפול יתכן נפיחות אודם ושלפוחיות  .לאחר 24 שעות היבלת משחירה  ומתחיל תהליך של יובש והיבלת נושרת..על הטיפול בחנקן נוזלי יש לחזור מספר פעמיים . קבלת התוצאה הרצויה.הטיפול מבוצע אך ורק על ידי רופא.

לייזר- מבוצע  בהרדמה מקומית. הטיפול הוא חד פעמי .   מאוד כואב  משאיר אודם ונפיחות במקום הטיפול  יכול לגרום לצלקת באזור המטופל. הטיפול מבוצע על ידי רופא בלבד.

מחט חשמלית – טיפול שהיה נפוץ בשנים עברו היה נהוג לצרוב את היבלת פעולה  שגרמה  להרבה כאבים בזמן הטיפול ושלפוחיות  לא אסטטיות במקום.כיום הטיפול לא נעשה .

הטיפול במכון  על ידי פדיקורסטית:

* שטיפת הרגלים עם סבון   מרענן לכף הרגל. ניגוב ויבוש .

*מי רענון- לחיטוי וניקוי  כף הרגל .

*לקחת קיסם ספוג במי פילינג סטרונג ולהניח לדקה על אזור היבלת .תפקיד מי הסטרונג להמיס את היבלת ולהקל על ההוצאה בלי לגרום לנזק לרקמה מסביב וכמובן ללא כאבים.

*תחילת הוצאת היבלת.

*מי רענון -לחיטוי המקום  לאחר הטיפול  .

*ג'ל קאלוס -להניח טיפה אחת מהנוזל על היבלת ולסגור עם פלסטר. תפקיד הגל  קאלוס להמיס את שורש היבלת.

במקרים שפדיקוריסטית לא הוציאה את היבלת מהשורש  יש למכור את הגל קאלוס ללקוחה הביתה לשימוש 2-3 פעמים בלבד מידי ערב .

יבלת וירלית

מרבית יבלות העור נגרמות על ידי נגיף ממשפחת נגיפי הפיפלומה האנושיים HPV-HUMAN PAPILLOMA VIRUS  ידועים למעלה ממאה סוגים שונים של פפילומה אשר גורמים ליבלות במקומות שונים בגוף .חלקן אף נגרמות עקב העברה של מחלת מין.היבלת נוצרת כאשר הנגיף חדר לאותו מקום בגוף בו העור סדוק או חבול .הנגיף דוגר  בעור מספר חודשים הורס את שכבת העור העליונה והרריות .ישנם מקרים שהנגיף יהיה רדום  חודשים ואף שנים. וישנם מקרים שהנגיף מתפרץ תוך מספר שבועות ויוצר יבלות מרובות הכל תלוי בחוזקה של המערכת החיסונית והנפשית.

יבלות וירליות אנחנו רואים גם בכפות הידיים באברי מין .וללא טיפול אם הזמן הם יכולות להפוך לסרטניות.

היבלות הנפוצות

יבלת פשוטה –בצבע צהוב או אפור .מורמת מעט מעל פני העור .נפוצה על הידיים בירכיים ירכיים וכפות הרגליים.

יבלת שטוחה – בצבע העור. יבלת קטנה ושטוחה מופיעה בעיקר על הברכיים צוואר פנים וכפות הרגליים.

יבלת חוטית- צורתה כמו חוט ארוך מופיעה בעיקר על הפנים והצוואר.

יבלת של אברי המין-קנדילומה- יבלת הנגרמת מוירוס הפפילומה.11-HPV16-HPV18- HPV6- HPV מועברים ביחסי מין ומופיעים על איברי המין הנקביים או הזכריים . וירוס HPV מדביק רק בני אדם ,אין אפשרות להידבק מבעלי חיים.כאשר העור נדבק בוירוס HPV העור באזור ההדבקה הופך להיות קשה ומתעבה. התופעה נקראת בשם היפר קרטוזיס. הגדלה בכמות הרקמות הנוקשות בחלק החיצוני  של העור.

הדבקה עצמית של יבלת וריאלית נגרמת על ידי גרד היבלת עצמה ולאחר מכן  גרד במקום שאינו נגוע ,ובכך העברת וירוס וגרימת יבלת נוספת.
טיפול הומאופטי ביבלות וירליות:
ההומאופתיה מציעה דרכי טיפול לכל מכלול הגוף ונפש האדם.על ידי מילוי שאלון  מקיף על מצבו של המטופל מתאים המטפל לכל מטופל את החומרים המתאימים לו באופן אישי. הומאופטיה יכולה לטפל ביבלות וירליות  ללא חומרים כימים או פעולה פולשנית וללא תופעות לוואי .דבר שהופך את ההומאופתיה לשיטת טיפול בטוחה לחלוטין עבור ילדים.טיפול הומאופטי ביבלות ויראליות יביא לחיזוק ושיפור מערכת החיסונית בגוף.טיפול ממוקד ווירוס הגורם ליבלת וריאלית .זירוז החלמה. והעלמת הנגע ללא סימנים.
לייזר- בטיפול 1-2 מפגשים ממיס את היבלת  .כואב אבל ניסבל.
יבלות וירליות בכפות הרגליים -הטיפול במכון . זהה לטיפול ביבלת שורש . מאוד מומלץ קודם שהלקוחה תטפל בבית 3-4 ימים עם ג'ל קאלוס  ורק לאחר מכן תגיע למכון לטיפול אם נשארו יבלות.
בהצלחה
אשמח לענות לכל שאלה נוספת.
אני מצרפת תמונות של סומיה מסכנין:

הרשמה

כדי לצפות בסדרות המוצרים ולהזמינן את צריכה להיות קוסמטיקאית פעילה ומוסמכת.
לאחר ההרשמה ואישור צוות האתר נשלח לך פרטי גישה לצפיה במוצרים.

תודה שפניתם אלינו, נחזור אליכם בהקדם

חברת מועדון סייד בר