כף רגל סוכרתית

כולנו אוהבות להתפנק בטיפול פדיקור מענג, יחד עם זאת, ישנה קטגוריה של אנשים להם יותר קשה לעבור את הפרוצדורה בגלל תכונות מסויימות של העור,אחת התכונות היא כף רגל סוכרתית.

 

סוכרת היא הפרעה אנדוקרינית שגורמת להפרה בחילוף החומרים. זוהי מחלה סימפטית שפוגעת בכל מערכת בגוף. קפיצות סוכר פוגעות לא רק באספקת הדם, אלא גם במערכת העצבים (נוירופטיה) שמובילות לשיבוש הלחות בעור, עקב זה כף רגל סוכרתית הופכת לבלתי רגישה מה שגורם לפציעות, חתכים וסדקים בנוסף לכך גם לכיבים וזיהום בכף הרגל.

 

הזיהום נוטה לסבך את הכיבים הסוכרתיים, ובמרבית המקרים הגורם הישיר לקטיעה. החיידקים חודרים לרקמות הרכות דרך הכיב ומתפשטים בהדרגה, לעיתים עד העצם.

 

על חולי סוכרת להקפיד להימנע מחתכים, דימומים ופציעות!

 

טיפול הפדיקור הרפואי לסוכרתיים מתמקד בשימור העור ובטיפול בציפורניים. הסרת העור היבש חייב להתבצע בעדינות רבה ובחומרים שאינם פולשניים.בנוסף לכף הטיפול נעשה ללא הסכין(!).

 

בכדי לשמור על התוצאות הטובות לאחר הפרוצדורה,חשוב מאוד למרוח קרם טיפולי גם בבית, קרם המיוחד לטיפול בכף רגל סוכרתית עם דגש על ריכוך והזנה של כפות הרגליים.

 

פני בן עמי הביאה לעולם פתרונות טיפוליים מושלמים ומקיפים גם בתחום של הפדיקור הרפואי הכוללים ריפוי בעיות שונות בכף הרגל ושימור בריאותה לאורך הזמן.

Copyright © ADN Fani Derma Labs. All rights reserved.